Historie

Myšlenka založit soukromou dopravní zdravotní službu v Městě Albrechticích vznikla již na jaře v roce 1993 mezi řidiči a dispečerkou z bývalého pracoviště OÚNZ Bruntál, středisko Město Albrechtice a její uskutečnění bylo provedeno v říjnu téhož roku. Na vzniku se podílel také pan Petr Šolc a firma byla založena, kvůli tehdejší legislativě (výpis z Krajského soudu trval velmi dlouho a možnosti úvěru na fyzickou osobu byly rychlejší), na jeho jméno s tím, že později přejde na s.r.o.. Později, a to roce 2000 firma skutečně přešla na společnost s.r.o. s názvem Astra Město Albrechtice, s.r.o.

Na počátku Astra začínala s jedním vozem Mercedes 309D a dvěmi vozy Š 1203. Postupem času bylo zakoupeno jedno vozidlo Ford Tranzit a po něm VW Transporter. Měli jsme i jedno terénní vozidlo ARO 10.4, pro případ převozu v zimním období z hůře dostupných míst, či účasti na různých akcích např. motokrosu či autokrosu. To však bylo vyřazeno po nákupu vozidel Volkswagen. Měli jsme zapůjčeny vozidla od Maltézské pomoci Mercedes 300E, Ladu Nivu do terénu v době povodní v roce 1997 a zkusili jsme i vozidlo Opel Vivaro. Nakonec jsme zůstali u VW.

Počátky vzniku Astry byly velmi strastiplné nepochopením některými zdravotnickými zařízeními a nebýt velkého nadšení a nasazení všech začínajících, pravděpodobně by dnes neexistovala. Přes všechny tyto potíže se ale firma rozvíjela a v roce 1999 založila svou pobočku v sousedním okrese Jeseník.

Dnes firma disponuje 12 vozidly typu VW T5 , T6 a Ford Custom jako sanitní a služebním osobním vozidlem VW Passat 1,9 combi.